Heaventures’in girişim geliştirme şirketi Heavendev, andMe’ye Ürün ve Teknolojiden sorumlu ortak oldu

Alanında uzman ve dünya çapında oyunu değiştirmek isteyen girişimlere maddi ve ayni katkılarla akıllı yatırım desteği veren yerli yatırımcılık girişimi Heaventures‘ın iştiraki olan girişim geliştirme şirketi Heavendev, e-ticaret asistanı uygulaması girişimi andMe‘ye teknoloji ve üründen sorumlu ortak olarak katıldı.

Uçtan uca liderliği üstlendiği  ‘Teknoloji ve Ürün’den sorumlu ortak’ kurgusu ile startup’ların kurucularının önemli bir ihtiyacına cevap veren Heavendev, andMe’nin yeni hizmet ve platformlarının aktif edileceği lansman öncesi teknoloji ve ürün ekiplerinin yönetimini ve liderliğini devraldı.

Kullanıcılara doğru ürünleri tavsiye eden ve onları nakit iadesi ile ödüllendiren bir alışveriş asistanı olan andMe, sunduğu asistanlık hizmeti ile kullanıcının ihtiyacını yapay zeka yardımıyla anlayıp ona en doğru seçenekleri nedenleriyle birlikte sunuyor. Bu sayede ürün araştırma süresi ortalama 5 saatten 4 dakikaya düşüyor. Kullanıcılar ayrıca andMe tarayıcı eklentisini ya da andMe mobil uygulamasını kurduktan sonra anlaşmalı  alışveriş sitelerinden alışveriş yaptıklarında yüzde 10’a kadar nakit iade (cashback) kazanıyorlar.

Nurettin Şendoğan

Heaventures kurucu ortaklarından Nurettin Şendoğan, girişimcilik ekosisteminde tespit ettikleri çok önemli bir ihtiyaca çözüm getirmek üzere kurguladıkları ve kendisinin de Danışma Kurulunda yer aldığı girişim geliştirme şirketi Heavendev‘in, tam ihtiyaç anında daha önce yatırımlar da alan çok parlak bir girişimin kurucusunun karşılaştığı engelleri aşmasında ve hızlanmasında önemli bir rolü üstlendiğini belirtti.

HEM KENDİ HEM andMe AYAĞA KALKTI

andMe kurucusu Serhat Atayeter geçtiğimiz yıl girişiminde her şey planlandığı gibi giderken, Pnömotoraks (ciğer sönmesi) ve Covid rahatsızlıklarına milyonda bir rastlanan bir şekilde aynı anda yakalanıp çok uzun süre yoğun bakımda kaldığını ve girişimin tek kurucu ortağı olarak üstlendiği liderliği devam ettiremediğinden dolayı girişimi uzunca bir süre askıya almak zorunda kaldığını anlattı.

Tedavi sonrası sağlığına tekrar kavuşan andMe kurucusu Atayeter, “Geçirdiğim rahatsızlık şirketi çok olumsuz etkiledi, bir çok ürünü durdurmak zorunda kaldık. Bu süreçten sonra girişimin devamlılığında teknoloji ve ürün liderliğini üstlenen bir kurucu ortağımın olmasının ne kadar önemli olduğunun farkına vardım ve girişimi daha emin adımlarla yoluna sokma sürecinde Heavendev ile tanıştık.” dedi ve hem kendisi hem de girişiminin yeni platformlarla birlikte adeta yeniden ayağa kalktığını belirtti.

Heavendev’in liderliğinde, yerelde ve globalde rekabetçi olabileceği teknolojik ürün altyapısını Türkiye’deki andMe ekibiyle geliştirebildiğini vurgulayan Atayeter, “Heavendev’in hem ürün yönetimi ve tasarımı hem de kodlama alt yapı ve mimarisini dünya standardlarında ortaya koyuyor olması, andMe’nin ürün geliştirmelerinin daha bütüncül ve ölçeklenebilir bir şekilde hayata geçmesini sağlıyor. Bu da hem geliştirme sürecimizi hızlandırdı hem de ürün kalitemizi artırdı.” açıklamasında bulundu.

‘KURALLARI YENİDEN YAZACAĞIZ’

Heavendev kurucu ortağı Barbaros Bayram da bu iş birliği hakkında şöyle konuştu: “Teknoloji ve ürün liderliğini üstlendiğimiz girişimlerin arasına andMe gibi e-ticarete farklı bir soluk getirerek ivme kazandıracak, e-ticaret tüketicisinin online alışverişlerinde en yakın arkadaşı olacak bir girişimin katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. andMe kurucusu Metin Serhat Atayeter ile tanıştığımızda, onun Türkiye ve global e-ticaret trendlerine ve müşteri deneyimine yüksek hakimiyeti  andMe’yi ve hedeflerini hızla anlamamızı sağladı. Geçmişte Google’de ürün lideri olarak çalışan Serhat’ın özellikle e-ticaret dikeyindeki dijital pazarlama bilgi ve birikimi ile andMe’de kişiselleştirilmiş online alışverişin kurallarını yeniden yazacağımıza inanıyorum.”

‘İHTİYAÇLARA HIZLICA KARŞILIK VERECEK’

andMe’nin, e-ticaretteki müşteri deneyimi kurgularına hazır olduğunu aktaran Heavendev kurucu ortağı Kerem Kuralay ise, “Yaklaşık 3 ay önce andMe’nin teknoloji ve ürün ekiplerinin liderliğini devraldıktan hemen sonra Heavendev standartlarında ürün ve geliştirme konseptlerini adapte ettik. Böylece ürün yaşam döngüsü sürecini hızlandırdık. Bu standartları her seviyede ölçeklenebilir pazar ihtiyaçlarına hızlıca karşılık veren bir yapıya dönüştürerek devam ediyoruz. andMe’nin çok yakında e-ticaret kullanıcılarının vazgeçilmezi olacağına eminiz.” diye konuştu.

‘ARAŞTIRMA SÜRECİ 5 SAATTEN 4 DAKİKAYA DÜŞÜYOR’

Girişimi kurma kararında kendi yaşadığı deneyimlerin de etkisi olduğunu belirten Serhat Atayeter, kızına internetten bebek arabası bulmak için 5 saat vakit harcadığını, andMe olsaydı harcanan bu vaktin önemli ölçüde azalmış olacağını düşündüğünü söyledi. Serhat Atayeter: “Bir çok e-ticaret sitesi seçenekleri daraltma özelliğine sahip ama siz alacağınız ürünün bütün özelliklerine hakimseniz seçenekleri daraltıp alabilirsiniz. Bir çok kullanıcı ise; örneğin i7 işlemci ile amd işlemcinin X versiyonu arasındaki farkları bilmiyor. Bundan dolayı amd işlemci filtresi olsa da saatlerce bu ürünlerin farklarını araştırmak zorunda oluyor. andMe ise bir asistanlık hizmeti sunuyor. Kullanıcının ihtiyacını yapay zeka ile anlayıp ona en doğru seçenekleri nedenleriyle birlikte sunuyor. Böylece bu süre 5 saatten 4 dakikaya düşüyor. Üstelik kullanıcılar andMe’nin alışverişte sağladığı nakit iadesi sayesinde sadece zamandan değil maliyetten de tasarruf etmiş oluyor.” açıklamasında bulundu. 

JOIN NOW

Join the Heaventures