Heaventures, mobil oyun girişimi NBL Games ‘e yatırım yaptı.

Heaventures olarak, Türkiye’nin dinamik girişim ekosistemindeki etkinliğimizi artırıyor ve büyüme potansiyeli yüksek girişimlere olan desteğimizi NBL Games in ilk yatırım turuna liderlik ederek oyun sektöründeki bu önemli gelişmenin parçası olarak sürdürüyoruz.

NBL Games‘in oyun sektörüne yaptığı hızlı girişi izlemek ve deneyimlemek bizleri çok heyecanlandırdı. Yapay zekâ destekli multiplayer sosyal bilgi yarışmaları ve kelime oyunlarına odaklanan şirketin ilk oyunu olan ‘Quiz Crush‘, oyun severler arasında büyük bir ilgi uyandırarak Türkiye oyun pazarında hızla yükseliyor.

Quiz Crush, genel kültürden futbola, sinemadan bilim ve teknolojiye uzanan 10 farklı dalda kullanıcıları gerçek zamanlı olarak birbirlerine karşı yarıştırıyor, ve yarışan grupları oldukça eğlendiriyor. Bu eşsiz deneyim, NBL Games’in Türkiye pazarındaki güçlü varlığını sağlamlaştırırken, oyuncular arasında kemikleşmiş bir topluluk oluşturma hedefine büyük bir adım attığını gösteriyor. Oyuncular, heyecanlı bilgi yarışmalarına katılmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi arkadaş gruplarını oluşturup oyun içi şakalaşma, meydan okuma, cezalandırma ve mesajlaşma özellikleriyle eğlenceli bir yarışma oyunu deneyimi sunuyor.

NBL Games, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve geniş kitlelerce takip edilen “Hadi” uygulamasının arkasındaki başarılı isimler Emre Ulusoy ve Gökhan Örün liderliğinde, ‘Maçkolik‘, ‘Ofsayt‘ ve ‘Kafatopu‘ oyunlarıyla bilinen Erdem Yurdanur, Omer Kirkagaclioglu ve Kokteyl ekibinin bir araya gelmesiyle oluştu. Türkiye pazarında hızla yükselen NBL Games, 150 milyon lira değerleme üzerinden tamamladığı ilk yatırım turuyla Heaventures liderliğinde, Abidin Gulmus, Nedim Özkan, Tolga Camadan, Kerim Dumanli, Savaş Keleş ve Cengiz Zabcı gibi önemli yatırımcıların desteğini almıştır.

Heaventures kurucularından Nurettin Şendoğan, bu yatırım turuyla birlikte sadece Türkiye’de değil, kısa zamanda ABD pazarında da büyüme hedefiyle ilerleyen NBL Games ekibinin bu heyecan verici yolculuğunda yanlarında olmaktan mutluyuz. Global ölçekte büyümeyi hedefleyen ve yenilikçi deneyimler sunan bu girişimin ilerleyen dönemlerde çok daha büyük başarılara imza atmasını dört gözle bekliyoruz.

 

English:

At Heaventures, we are amplifying our presence in Turkey’s dynamic entrepreneurial ecosystem and sustaining our support for high-potential ventures by leading the first investment round for NBL Games. This marks a significant development in the gaming sector.

The swift entry of NBL Games into the gaming industry has excited and intrigued us. The company’s first game, ‘Quiz Crush,’ focusing on AI-powered multiplayer social trivia and quiz game, is rapidly gaining attention in the Turkish gaming market.

Quiz Crush engages users in real-time competitions spanning 10 different categories, from general knowledge to football, cinema, and science and technology, providing a unique and entertaining experience. This distinctive approach not only solidifies NBL Games’ strong presence in the Turkish market but also indicates a significant step towards creating a dedicated community among players. Players can not only participate in exciting trivia contests but also create their own friend groups, offering a fun and interactive gaming experience with in-game jokes, challenges, traps, and messaging features.

NBL Games emerged through the collaboration of successful figures such as Emre Ulusoy and Gökhan Örün, the minds behind Turkey’s fastest-growing and widely-followed “Hadi” application, along with Erdem Yurdanur known for ‘Maçkolik,’ ‘Ofsayt,’ and ‘Kafatopu (Headball)’ games, Omer Kirkagaclioglu, and the team at Kokteyl. Rapidly ascending in the Turkish gaming market, NBL Games successfully completed its first investment round with a valuation of 150 million Turkish Lira under the leadership of Heaventures, supported by significant investors including Abidin Gulmus, Nedim Özkan, Tolga Camadan, Kerim Dumanli, Savaş Keleş, and Cengiz Zabcı.

Nurettin Şendoğan, one of the founders of Heaventures, expressed his excitement, stating that being part of NBL Games‘ thrilling journey, not only in Turkey but also in the rapidly expanding U.S. market, brings great enthusiasm. As Heaventures, we eagerly anticipate this innovative game startup’s future success and its achievements on a global scale.

 

JOIN NOW

Join the Heaventures