Heaventures, mobil oyun girişimi Fortune Mine Games ‘e yatırım yaptı.

İstanbul merkezli mobil oyun girişimi Fortune Mine Games, kısa bir süre önce Heaventures, Ludus, Tera Portföy  ve Startupfon’ un dahil olduğu 2 milyon dolarlık tohum yatırım turunu tamamladı.

Şu anda 14 kişilik bir ekibe ulaşan şirket, Deniz Korzay, Bulut Korzay, Özer Höbek ve Utku Sarıdede tarafından 2021 yılında kuruldu.

Hızlı üretim, verimli kaynak kullanımı ve veri odaklılık esasına dayanan kendine has ürün odaklı bir düşünce yapısı üzerine inşa edilmiş olan Fortune Mine, geniş kitleleri hedefleyen inovatif oyuncu deneyimleri geliştirmekte.

Şirket, yeni yatırımın mevcut oyunları olan Cuisine Master – Coin Journey’in daha da geliştirilmesi için kullanılacağını belirtti. İlgili oyun şu anda soft-launch aşamasında ve 400 bin indirmeyi geçmiş durumda. Hibrit parasallaştırma ve live-ops özelliklerine sahip ve çeşitli oyun türlerindeki güçlü özelliklerin lezzetli bir kombinasyonunu şansa dayalı gündelik oyun dinamikleriyle harmanlamakta.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Deniz Korzay yeni yatırım turunu şu sözlerle aktardı: “En büyük önceliğimiz bir ürün şirketi olma yolunda kendimize özgü bir kültür yaratmak. Mobil oyun alanında en yetenekli ve en kendini adamış ekibi oluşturuyoruz. Yeni yatırım, gündelik oyun kategorisinde en az 5 ila 10 yıl oynanacak olan oyunumuzu içerik tarafında derinleştirmek ve veri analitiği, live-ops ve yapay zeka kabiliyetlerimizi daha da geliştirmek için kullanılacak”.

olarak, Oyun üretiminde nicelikten çok niteliğe odaklanan ve özgün oyun kurgusunu analitik ve teknoloji ile farklılaştıran Fortune Mine Games’e yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten oyun dünyasının duayen isimlerinden Heaventures kurucu ortağı Erdem Yurdanur, portföye giren ilk oyun yatırımının hedeflenecek coğrafyada sıra dışı metrikler yakalayacağına inandıklarını ifade etti.


English:

Istanbul-based mobile gaming startup, Fortune Mine Games, recently closed its seed investment round of $2M with the participation of several top regional VCs, including Heaventures, Ludus, Tera Portfoy, and Startupfon.

The company has a team of 14 people and is co-founded by Deniz Korzay, Bulut Korzay, Ozer Hobek & Utku Saridede back in 2021.

Fortune Mine has built upon a unique product mindset which is a combination of production speed, resource efficiency & being data-driven while identifying innovative ways for player experience in untapped audiences.

The company said to put the funds for further development of their current title, Cuisine Master – Coin Journey. The title is in soft launch and already passed 400K downloads so far. It has hybrid monetization & live-ops features and brings along a tasty combination of strong features in various genres to chance-based casual gaming. 

Company co-founder & CEO Deniz Korzay states: “Our utmost priority is to create a unique culture to make our path to be a product company. We would like to build the most talented and dedicated team in mobile gaming. The additional funds will be put to use to fine-tune our game which is to be played for at least 5 to 10 years by casual gamers and further develop our data analytics, live-ops, and AI capabilities”.

Erdem Yurdanur, Heaventures co-founder and a prominent figure in gaming industry, stated great pleasure in investing in Fortune Mine Games, a game development company that focuses on quality rather than quantity in game production and differentiates itself through innovative game narratives, analytics, and technology. He stated that they believe this investment, the first one in the gaming industry to enter their portfolio, will achieve exceptional metrics in the targeted geographies.

JOIN NOW

Join the Heaventures